ihh 728x90
27 Ekim 2021 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > YENİ FESTİVALİMİZ HAYIRLI OLSUN

YENİ FESTİVALİMİZ HAYIRLI OLSUN

12.08.2021 13:17 12 14 16 18 yazdır
Bayburtlu kadınların el emeklerinin görücüye çıkacağı “Bayburt Üreten Eller Kadın Kültür Sanat Festivali” 20 Ağustos Perşembe günü başlıyor.
YENİ FESTİVALİMİZ HAYIRLI OLSUN

Bayburt’ta üreten kadınların emeklerini değerlendirmek için ilk kez düzenlenecek olan “Bayburt Üreten Eller Kadın Kültür Sanat Festivali” nin heyecanı yaşanıyor. Hazırlıkları uzun süredir devam eden festival, 20-21-22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Kadın üreticilerin ürünlerinin sergileneceği, yarışma, gezi ve konserlerin düzenleneceği festivalin Bayburt’un ekonomik ve kültürel hayatına büyük katkı sunması bekleniyor.

Bayburt Üreten Eller Kadın Kültür Sanat Festivali Komitesi adına, Festival Direktörü Meryem Kılıç ve Festival Koordinatörü Hümeyra Çelik’in konuyla alakalı olarak yaptıkları açıklama şöyle:

“Bayburt’ta ilk kez düzenlenecek olan “Bayburt Üreten Eller Kadın Kültür Sanat Festivali”nde amacımız; üreten kadınlarımızın emeklerini değerlendirerek, onları ekonomiye kazandırmak.

20-21-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve açılışını Sayın Valimiz Cüneyt Epcim’in yapacağı festival kapsamında, Saray Bahçesi’nde kurulacak çadır stantlarımızda, kadınlarımız el emeği ürünlerini Bayburtlu hemşerilerimizle buluşturacak. Festivalin ikinci gününde Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde düzenlenecek olan “Sandıkların Hikayesi” adlı yarışma ile geçmişten günümüze yansıyan sandıklar yarışacak. Yine aynı gün “69 Kadın 69 Tuval” resim etkinliği ile kadınların hayalleri Baksı Müzesi ev sahipliğinde hayat bulacak. Festivalin 3’üncü ve son gününde ise Yedigözeler Köyü’nde kadın üreticilerimiz tarafından “Tarhun Hasat Şenliği” gerçekleştirilecek.  Gezi etkinliklerinin de olduğu festival konserlerle son bulacak.”

Festival Direktörü- Meryem Kılıç

Festival Koordinatörü- Hümeyra Çelik

Festival Komitesi

Leyla Karabulut

Feryal Haşlak

Arzu Karakaya

Fatma Ayık

Senen Daştan

Beyza Orhan Uçurum

Nazan Meryam Küçükosman

Öznur Purut

Hülya Kılıç

Haber: Uğur Akbaş


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri