ihh 728x90
27 Ekim 2021 Çarşamba
Anasayfa > DÜNYA > ÜÇÜNCÜ KEZ AYNI EKİME DESTEK YOK

ÜÇÜNCÜ KEZ AYNI EKİME DESTEK YOK

14.07.2018 11:43 12 14 16 18 yazdır
Bu yıldan başlamak üzere, “Örtüaltı üretimler ve çeltik hariç olmak üzere bir parsele aynı tek yıllık bitki arka arkaya üç kez ekilirse, üçüncü üretim için bu Tebliğde belirtilen destekleme ödemeleri yapılmaz.” hükmü getirildi.
ÜÇÜNCÜ KEZ AYNI EKİME DESTEK YOK
Bitkisel üretime destekleme ödemesi’ kapsamında çiftçileri yakından ilgilendiren önemli bir karar alındı.  Örtüaltı üretimler ve çeltik hariç olmak üzere bir parsele aynı tek yıllık bitkinin arka arkaya 3 kez ekilmesi durumunda, üçüncü üretim için destekleme ödemeleri yapılmayacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğde değişiklik öngören tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, 2018 üretim yılından başlamak üzere örtüaltı üretimler ve çeltik hariç olmak üzere bir parsele aynı tek yıllık bitkinin arka arkaya üç kez ekilmesi halinde, üçüncü üretim için destekleme ödemeleri gerçekleştirilmeyecek. 


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri