ihh 728x90
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK SINAVINA GİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIN DİKKATİNE

TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK SINAVINA GİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIN DİKKATİNE

07.10.2019 10:05 12 14 16 18 yazdır
2019 yılı ikinci Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 23 KASIM 2019 Cumartesi günü yapılacak. Sınava girmek isteyen vatandaşları uyaran Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü sınav başvurularının devam ettiğini bildirdi.
TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK SINAVINA GİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIN DİKKATİNE
Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden, sınav kapsamında dikkat edilmesi gereken hususların belirtildiği açıklamada, Sınava girebilmek için 30 Eylül ile 14 Ekim tarihleri arasında sınav ücretini yatıran adayların sınav başvurularını https://tydbis.tarimorman.gov.tr linkine tıklayarak, ekte belirtilen başvuru klavuzundaki açıklamalar doğrultusunda bilgileri doldurması ve gerekli belgeleri yüklemesi gerektiği vurgulandı.
Açıklamada, sınava, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esaslarının 7’nci maddesi hükümleri doğrultusunda Sınava Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, lise, ön lisans ve lisans düzeyinde tarımsal alanda mezun olmuş kişilerin müracaat edebileceği,  Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında geçerli tarım yayımcısı/danışmanı sertifikası olduğu halde sınava başvuran veya  bu Yönetmeliğin 28 inci Maddesi kapsamında tarım yayımcısı/danışmanı sertifikası iptal edilen kişilerin başvurularının kabul edilmeyeceği ve sınav ücretlerinin de Gazi Üniversitesi  ile yapılan protokol gereği iade edilmeyeceğine dikkat çekildi.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı başvurusunda bulunan adayların, sistem üzerinden başvurusunu yaptıktan sonra Ek-2’de yer alan başvuru süreleri içerisinde başvurularının onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeleri istenilen açıklamada, başvuru reddedilmiş ise başvuru süresi içerisinde başvurularını güncellemeleri gerektiği bildirildi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı başvurusunda bulunan adayların başvurularının reddedilmesi durumunda yapması gerekenleri şöyle sıraladı: 
•Diploma bölümü Tarım Danışmanlığına uygun olmadığından reddedilmiştir.(Kesin Ret)
•Diplama noksan veya hatalı.(Güncellenmesi gerekir.)
•Diplama bölümü ile talep edilen sertifika bölümü uyumsuz.(Güncellenmesi gerekir.)
•Sgk belgesi ve görev belgesi noksan veya hatalı.(Güncellenmesi gerekir.)

Adayların, sisteme girdiği bilgilerden ve sınavı kazandığı taktirde Ek 3’te istenen belgelerin doğruluğundan ve varlığından sorumlu olacaklarına işaret edilen açıklamada, “Sınav uygulama esaslarının 14. Maddesine göre sınava katılanlardan sertifika alma niteliklerine sahip olmadıkları sonradan anlaşılanların sınavları geçersiz sayılarak, haklarında sınava dayalı olarak yapılmış olan tüm işlemler iptal edilir. Bu durumda olanlar hiçbir hak talebinde bulunamazlar. Adaylar Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü veya Bakanlık Merkezinden başvuranlar için Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı ile ilgili detaylı bilgi alabilecekler.” ifadeleri kullanıldı.


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri