ihh 728x90
20 Ekim 2020 Salı
Anasayfa > Yazarlar > Uğur Akbaş > ONLARIN HAKKI YAĞLI URGAN
Uğur Akbaş

ONLARIN HAKKI YAĞLI URGAN

02.10.2020 16:55 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Uğur Akbaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Terör operasyonları kapsamında hapiste bulunan, HDP eski Genel Başkanı beyaz yakalı terörist Selahattin Demirtaş ile Gezi Olaylarını finanse etme suçundan hapiste olan Osman Kavala’nın suçsuz olduğunu söyledi. Hatta daha da ileri giderek “Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır. Adaletsizliğe karşı en büyük mücadeleyi bedel ödeyerek biz yerine getirdik diyeceklerdir" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun yere göğe sığdıramadığı ve suçsuz olduğunu ilan ettiği Demirtaş “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen kişi. 6-7 Ekim olaylarında halkı sokaklara dökerek, Yasin Börü gibi onlarca vatandaşımızın şehit edilmesine sebep olan kişi. “PKK’lı teröristin cenazesine katılmayan milletvekiline soruşturma açarım” diyen kişi. Demirtaş’ın bu ihanet barındıran söylem ve eylemlere daha onlarca örnek verebilirim. Açık seçik PKK’yı destekleyen birini mağdur ilan etmek, o şeref yoksunlarını demokrasi kahramanı gibi göstermek, tek kelimeyle bu vatana ihanettir. Gezi eylemlerinde ülkemizi kaosa sürüklemek için, Amerikan destekli para akışını sağlayan Osman Kavala da Kılıçdaroğlu’na göre bir diğer kahraman. CHP’nin bu tavrının aslında ana bir nedeni var. “Recep Tayyip Erdoğan gitsin”. Gitsin de onu yerinden edecek olan ister terörist, ister emperyalist, isterse kapitalist olsun onlar için fark etmez. İyi de hani siz bu ülkenin kurucularıydınız, hani siz milliyetçiydiniz, hani siz vatanseverdiniz. Ne oldu? Ne oldu da vatan hainleri ile işbirliği içerisine girdiniz? Olan şu; iktidara alternatif olabilecek politikalar üretemedikleri için, illegal yapılanmalar ve emperyalistlerle iş tutarak iktidarı yıpratmaya, yıkmaya çalışıyorlar. Bu politikaları yüzünden değil mi ki CHP iktidar yüzü görmüyor. Çünkü bu politikaların toplumda karşılığı yok ve halkımızın duruşu belli. Benim de şahsi olarak duruşum belli. Ben bir Müslüman Türk vatandaşı olarak, nasıl ki CHP’nin terörle alakalı tavrını eleştiriyorsam, seçim zamanı bebek katili Öcalan’ın mektubunun okutulmasına, kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını da aynı şekilde kınıyor ve eleştiriyorum. Bu vatan uğruna genç yaşta toprağa düşen, askerimizin, polisimizin, öğretmenimizin kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Geride bıraktıkları gözü yaşlı anaların, babaların, eşlerin, çocukların yüreklerini sızlatmak kimin haddine. Kılıçdaroğlu unutma ki; şeref madalyasını hak eden birileri varsa, onlar vatanı uğruna toprağa düşen şehitlerdir. Evladının al bayrağa sarılı tabutu önünde dimdik durup “Vatan Sağ Olsun” diyebilecek kadar mağrur olan analardır, babalardır, eşlerdir. Selahattin Demirtaş gibi, Osman Kavala gibi hainlerin hak ettikleri en şerefli şey, boyunlarına dolanan yağlı urgandır.

********************************************************************************

MHP lideri Devlet Bahçeli Türk Tabipler Birliği (TTB) için: “Virüsten daha tehlikelidir, derhal kapatılmalıdır” diye bir açıklama yaptı. Peki Bahçeli’yi bu yönde bir açıklamaya sevk eden neydi? Türk Tabipler Birliği geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, pandemi sürecini devletin iyi yönetemediğini, rakamlarda manipülasyon yapıldığını ve sağlık çalışanlarına sahip çıkılmadığını iddia etti ve bu sebeple sağlık çalışanlarına siyah kurdele takma çağrısında bulundu. “Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz” diye de bir slogan attılar ortaya. Bu açıklamanın ardından Bahçeli de o açıklamayı yaptı. Ama Devlet Bey’in bu çıkışına neden olan daha can yakıcı gelişmeler yaşanmıştı önceden. TTB, Türk Ordusu’nun terörist unsurlara karşı başlattığı “Zeytin Dalı” operasyona karşı çıkmış, Türk Devletini eleştirirken ve PKK ve YPG’ye iki kelam etmemişti. 2015 yılında yine aynı Türk Tabipler Birliği, terör örgütü PYD/YPG'nin üst düzey yöneticileri arasında yer alan Asya Abdullah 'a “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödülü vermişti. Görevi şifa dağıtmak olan hekimler birliği, kahraman vatan evlatlarını şehit eden şeref yoksunlarına ödül veriyor. Bu ne aymazlıktır, bu ne hainliktir, bu ne adiliktir. Düşünsenize ABD’de bir sağlık kuruluşunun Bin Ladin’in adamlarından birine ödül verdiğini, resmen kıyamet kopar. Ama bizde adamlar demokrasi, ifade özgürlüğü adı altında her naneyi yiyor.

Defalarca yazdım yine de yazmaya devam edeceğim. Bu ülkenin dışarıdan düşmana ihtiyacı yok; içeridekiler ziyadesiyle yetiyor.

ihh 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.