ihh 728x90
27 Ekim 2021 Çarşamba
Anasayfa > DÜNYA > O GÜN KARŞILARINDA SELAHATTİN'İ BULDULAR, BUGÜN DE BULACAKLAR

O GÜN KARŞILARINDA SELAHATTİN'İ BULDULAR, BUGÜN DE BULACAKLAR

05.06.2018 11:16 12 14 16 18 yazdır
Başkan Memiş: “Emperyal devletlerin hesapları var. Kudüs’te aynı şey. Bütün haçlılar topyekün Kudüs’ü almak adına Avrupa’dan Kudüs’e geldiler. O gün karşılarında Selahattin Eyyubi’yi buldular. İnşallah bugün de bulacaklar.” dedi.
O GÜN KARŞILARINDA  SELAHATTİN'İ BULDULAR,  BUGÜN DE BULACAKLAR
15 Temmuz 
Şehitleri Anıldı 
Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’ tarafından düzenlenen 15 Temmuz Milli İrade Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na katıldı. 
 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program meslek dersleri öğretmeni Selim Kurt tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve tüm şehitler için okunan hatimlerin duasının alınması ile devam etti.

Hep Rahatsız Oldular
Burada konuşan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş Müslüman Türk Milleti’nin yaradılış emrine uygun olarak yaşadığı bütün coğrafyalarda adaleti, hakkı, huzuru temin edebildiğini söyleyerek, “Batılı emperyal güçler, dünyayı yönetmenin hevesinde olan kendilerini yönetmeye muktedir sayan bu emperyalist devletler kendilerine karşı çıkabilecek güçlü devletlerden hep rahatsız olmuşlardır.” İfadelerini kulandı.

Bu Hep Devam Etti
Memiş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hep devam etti. Kudüs’te aynı şey. Bütün haçlılar topyekün Kudüs’ü almak adına Avrupa’dan Kudüs’e geldiler.  O gün karşılarında Selahattin Eyyubi’yi buldular. İnşallah bugün de bulacaklar.  Ve devam ettirdiler. Çanakkale, bizim millet sahnesinde yeniden var olduğumuz, yeniden dirildiğimiz Çanakkale’ye topyekün geldiler.  Allah’a hamd olsun bizi millet sahnesinden silemediler. Müslüman Türk Milleti olarak yeniden dirilişimizi Çanakkale’de tüm dünyaya haykırdık.’’

Temmuzlar 
Bizim İçin Önemli 
‘’Temmuzlar bizim için önemli bizim birde 1974 Temmuzumuz var. Kıbrıs Barış Harekâtı.  Bu harekâtta orduya nişan yüzüklerinin en çok verildiği şehrin adı Bayburt’tur.  Süreç devam etti 15 Temmuz. 17-25 Aralık ile kendisini gün yüzüne çıkaran paralel devlet yapılanması ama onun daha tehlikeli olan kısmı paralel din yapılanması bu örgütü ülkemizde maşa olarak kullanan Amerika’sı, İsrail’i, İngiltere’si, dünyayı yönetmeye ahdetmiş olan emperyal güçler bu fetöcü iş birlikçilerini, maşalarını 15 Temmuz’da harekete geçirdiler. 15 Temmuz diğerlerinden çok daha farklı bir şeydi.  Çok daha alçakcası, çok daha haincesiydi. Bu milletin meclisine saldırdılar. Bu milletin sivillerine saldırdılar.”  Okul Müdürü Murat Öksüzer ise Başkan Memiş’e programa katılımlarından dolayı teşekkür etti.  Program konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, video gösterimi ve “Ayın Cümlesi Yarışması”  ödül töreni ile sona erdi.


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri