ihh 728x90
27 Ekim 2021 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > “KİTAP KAHVE PROJESİ” HAYATA GEÇTİ

“KİTAP KAHVE PROJESİ” HAYATA GEÇTİ

13.08.2021 13:55 12 14 16 18 yazdır
Bayburt Diyanet Ailem Derneği tarafından hazırlanan “Bayburt Diyanet Ailem Kitap Kahve Projesi” Bayburt protokolünün katılımıyla hayata geçirildi.
“KİTAP KAHVE PROJESİ” HAYATA GEÇTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençler için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje çağrısı yapılıyor. Bu kapsamda Bayburt Ailem Derneği tarafından hazırlanan “Bayburt Diyanet Ailem Kitap Kahve” projesi kabul edildi. Hacı Ömer ve Naime Fidan Kur’an Kursu’nun alt katındaki proje merkezi açılışına; Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ve eşi, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Ak Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

“Kitap Kahve Projesi” ile ilgili olarak açıklama yapan Diyanet Ailem Dernek Başkanı Zehra Başoğlu şunları söyledi:

“Kitap Kahve Projesi’nde üç başlık halinde gençlerimize ve Kur’an Kursu öğrencilerimize hizmet verilecek. Bunlar sırasıyla:

1.Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz merkezimiz, gençlerimizin (özellikle kızlarımızın) gelip dinlenebileceği, dini ve milli konularda sohbet, okuma gruplarının oluşacağı bir mekan olacak.

2. Kuran Kursu öğrencileri ve diğer gençlerimizin istifade edebileceği çeşitli spor ekipmanlarının temin edilebileceği bir merkez olacak.

3.Merkezimizin faaliyetleri kapsamında; Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul Samsun'u kapsayacak kültürel (Milli, Kuruluş, Kurtuluş mücadelelerin olduğu illere) geziler düzenlenecek.

Projeye destek veren ve açılışımıza katılan Sayın Valimiz, Sayın Vekilimiz, Sayın Rektörümüz, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve hanımefendilere teşekkür ediyoruz.”

Haber: Uğur Akbaş


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri