ihh 728x90
06 Nisan 2020 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Uğur Akbaş > DÜNYANIN EN ASİL MİLLETİDİR TÜRK MİLLETİ
Uğur Akbaş

DÜNYANIN EN ASİL MİLLETİDİR TÜRK MİLLETİ

06.03.2020 12:05 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Uğur Akbaş

Regaib Kandilini idrak ettiğimiz Perşembe gecesi acı bir haberle sarsıldık. İdlib’de görev yapan askerlerimize ikiyüzlü Rusya’nın desteklediği kalleş Esed’in rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit edildi, 32 askerimiz de yaralandı. Kana susayan caniler yaralılarımızı kurtarmaya giden ambulansları bile bombaladı. Bu acı haberin ardından devletimiz anında rejim güçlerini ateş altına aldı. Yaklaşık olarak 3 binin üzerinde rejim askeri öldürülürken, onlarca tank, zırhlı araç, savunma sistemleri, füze rampaları, kimyasal silah tesisleri ve daha sayısız savaş araç gereci ordumuz tarafından vuruldu. Türk ordusunun anında verdiği karşılık sonucunda rejime ait üç savaş uçağı düşürüldü. Şanlı ordumuzun başlattığı Bahar Kalkanı operasyonu büyük bir başarı ve kararlılıkla sürdürülüyor.

Şehit haberleri tüm ülkeyi yasa boğdu. Yediden yetmişe hepimizin yüreğine kor düştü, canımız yandı, gözyaşlarımız sel oldu. Şehidimizin saçının bir teline yüz Suriye feda etmekten çekinmeyecek bu aziz milletin vatansever evlatları büyük bir acı ve öfkeyle sokaklara döküldü. Ellerindeki şanlı Türk bayraklarıyla “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganlarıyla yeri göğü inletti vatanımızın yiğit evlatları. Gül gibi toprağa düşen şehitlerimizin kokusu yayıldı bütün ülkeye. Gül kokusu sindi bütün vatanseverlerin üzerine. Yani öyle bir acı yaşadık ki bıçak gibi saplandı yüreğimize. Ne yana dönsek acıyor, ne yana dönsek kanıyor.

Bu hain saldırının ardından bazı gerçekler su yüzüne çıktı. Mesela Türkiye’ye dost görünen Rusya’nın iki yüzlü tavrı. Esed’in Rusya’nın bilgisi ve desteği olmadan bizim askerimizi vurma ihtimali yok. Bu da demek oluyor ki askerimize saldıran bir nevi Rusya. Bu saldırı Rusya’nın Türkiye üzerindeki gerçek emellerini göz önüne serdi. Hani bir söz vardı merhum Necmettin Erbakan da sık sık kullanırdı: “Domuzdan post, gavurdan dost olmaz” diye. Yorum sizin ne diyeyim. Gerçi Müslüman ülkelerden dost olur mu oda büyük bir soru işareti. Bir başka gerçek de ülkemizde bulunan Suriyeliler meselesi. Suriye iç savaşının başlamasından bu yana yaklaşık 8-9 yıldır ülkemizde 4 milyona yakın mülteci barındırıyoruz. Bunların 3,5 milyonu Suriyeli. Bu insanları devletimiz ve merhametli milletimiz bağrına bastı. Çalışacak iş, yiyecek aş, yatacak yer verdi. Bu sürede Türkiye 40 milyar dolar para harcadı bu mültecilere. Bu son saldırının ardından hükümet bir karar aldı ve sınır kapılarını açtı. 6-7 günlük süre zarfında 135 binin üzerinde Suriyeli ülkemizden çıkarak Yunanistan sınırına dayandı. Peki Yunanistan ne yaptı?  Çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden mültecilerin üzerine gaz bombası yağdırdı. Denizden geçmek isteyenlerin botlarını patlattı, motorlarını söküp denizin ortasında bıraktı. Yetmedi gerçek mermiler kullanarak üç Suriyeliyi öldürüp, birçoğunu da yaraladı. O denizin ortasında mahsur kalanlara da, Yunanistan kapılarından bekleyenlere de yine Türkiye yardım etti ve ediyor. O yüzden dünyanın en asil milleti Türk milletidir diyorum. Bu aziz millet yıllarca bu insanları bağrına bastı, yardım etti, ellerinden tuttu. Ülkemizin demografik ve sosyal yapısına zarar vermelerine rağmen sabretti hem 4 milyona yakın insana. Ama daha yüz bin kişinin sınırına dayandığı zalim Yunanistan, insanları öldürmeye başladı. İkiyüzlülüğüne alıştığımız AB ülkeleri, Yunanistan’a sınırdan geçişleri engelleyip, mültecileri öldürsün diye 700 milyon Euro ve askeri yardım kararı aldı. On yıldır 4 milyon mülteciye bakan Türkiye için kılını kıpırdatmayan Hristiyan kulübü, mültecileri öldürsün diye Yunanistan’a para veriyor. Yani bir “Domuzdan post, gavurdan dost olmaz” hikayesi daha. İşte Türk milletini diğerlerinden ayıran en önemli fark bu; iman, vicdan ve merhamet.

Bu süreçte milletimizi derinden yaralayan başka hadiseler de oldu. Bizim şehitlerimizin daha kanı kurumamışken güle oynaya, kahkalarla Türkiye’yi terk eden mültecilerin hali kanımıza dokundu. Mikrofon uzatıldığında: “ Size bizi kurtarın diye kim dedi, siz bizim için değil kendi çıkarlarınız için Suriye’ye geldiniz, Türkiye’de sekiz yıldır ne okuduk ne bir şey yaptık, Avrupa’ya gidenler okudu para kazandı diyen” nankör mülteci de yüreğimizi yaraladı. Sanki onları bombalardan, açlıktan, susuzluktan kurtaran biz değilmişiz gibi. Diyecekseniz ki bu olay münferit bir hadise ama emin olun bu hain gibi düşünen birçok mülteci var.

Sonuç olarak bu olay bize gösterdi ki Türkiye her zaman olduğu gibi kendi göbeğini kendi kesecek. Zor bir dönem bizi bekliyor. Millet devlet el ele verip bu süreci atlatacağız Allah’ın izniyle. Bu vesileyle şehit olan askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine sabır diliyorum. Bahar Kalkanı harekatına katılan güvenlik güçlerimizin, devletimizin ve milletimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

ihh 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.