ihh 728x90
19 Şubat 2020 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > ÇİFTÇİLERİ YÜZDE 50 HİBE PROGRAMINDAN YARARLANMALARI İÇİN DAVET ETTİ

ÇİFTÇİLERİ YÜZDE 50 HİBE PROGRAMINDAN YARARLANMALARI İÇİN DAVET ETTİ

03.09.2019 09:30 12 14 16 18 yazdır
Bayburt İl Müdürü Selami Ersen: “Bölge ve ülke ekonomisine katkı için yatırımcılarımızı yüzde 50 hibeli destekleme programına davet ediyoruz” dedi.
ÇİFTÇİLERİ YÜZDE 50 HİBE PROGRAMINDAN YARARLANMALARI İÇİN DAVET ETTİ
Bayburt Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre “kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı”, tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkında tebliğ kapsamında 13. etap müracaatlarının başladığı, desteklerden yararlanmak için son başvuru tarihinin 30 Eylül 2019 olduğu bilidrildi.
Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada: “Yüzde 50 hibeli kırsal kalkınma yatırımları destekleme programı” 2019 yılı başvuruları başlamış olup, çiftçilerimizi ve tarım sektörüne yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılarımızı İl Müdürlüğümüze bekliyoruz.” dedi. 
Program kapsamında yüzde 50 hibe destekli olarak yeni ahır-ağıl yapımı, balya makinesi, yem karma makinesi, silaj makinesi alımı gibi tarımsal üretime yönelik birçok yatırım konusu bulunduğunu belirten Ersen, açıklamsında şu ifadelere yer verdi: “İl ve İlçe Müdürlüklerimiz olarak yatırımcılarımıza her türlü teknik destek sağlanacak olup, hibe programı aracılığı ile tarımsal üretimin geliştirilmesini, gerek ekonomik katkı gerekse istihdam oluşturma amacımızı gerçekleştirmek istiyoruz.”

YATIRIM KONULARI:
1-Ekonomik yatırım konularında:
a) Tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
b) Tıbbi aromatik bitkilerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
c) Soğuk hava deposu ve çelik silo
ç) Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
d) Alternatif enerji kullanan yeni sera,
e) Alternatif enerji üretim tesisleri,
f) Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar için başvurular kabul edilir.
2-Kırsal ekonomik altyapı yatırım konularında:
a) Kırsal turizm yatırımları
b) Çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri
c) El sanatları ve katma değerli ürünler
d) Bilişim sistemleri ve eğitimi için başvurular kabul edilir.

Detaylı bilgi almak isteyen yatırımcıların Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Destekleme Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Başvurudan yararlanmak isteyen çiftçiler konuyla ilgili bilgi almak için İl Tarım ve Orman Şube Müdürü Osman Ergün, Mühendis Murat Bozdağ - 0 458 211 74 85 iletişime geçebilirler.


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri