ihh 728x90
27 Ekim 2021 Çarşamba
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > BAYBURTLU ŞAİR ÖNDER ERYILMAZ’DAN BÜYÜK BAŞARI

BAYBURTLU ŞAİR ÖNDER ERYILMAZ’DAN BÜYÜK BAŞARI

06.04.2020 09:53 12 14 16 18 yazdır
Samsun İlk Adım Belediyesi’nin düzenlediği “Cemal Safi Şiir Yarışması’nda” Bayburtlu şair Önder Eryılmaz “Bitti” adlı şiiriyle ikinci oldu.
BAYBURTLU ŞAİR ÖNDER ERYILMAZ’DAN BÜYÜK BAŞARI
Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın öncülüğünde, Samsunlu şair Cemal Safi’yi anma şiir yarışması düzenlendi. Şair Cemal Safi’nin ölümünün 2. yılı münasebetiyle düzenlenen yarışmaya katılım oldukça yoğundu. Yurt içi ve yurt dışından yarışmaya yaklaşık olarak 3 bin kişi başvurdu. “Aşk” konulu yarışmaya “Bitti” adlı şiiriyle katılan Bayburtlu şair Önder Eryılmaz ikinci oldu. Yedi kişilik jürinin değerlendirmeleri sonucu dereceye giren isimler şöyle:
Birinci: Mustafa Doğan/ Mersin -  “Al Mektup” şiiri
İkinci: Önder Eryılmaz/ Bayburt -  “Bitti” şiiri
Üçüncü: Sait Küçük/ Kars -  “Aşk” şiiri
Dördüncü: Osman Kaya/ İstanbul - “Saçların” şiiri
Yarışmada Türk Dünyası Özel Ödülleri kategorisinde ise; Azerbaycan’dan yarışmaya katılan “Sen Öpünce” adlı şiiri ile Aypara Mehmanova ve “Sonsuzluk Hatırası” adli şiiri ile Nikbin Abbasov kazandı.
Yarışmada birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 3 bin TL ve üç kişiye bin beşer yüz liralık mansiyon ödülü verildi.

ÖNDER ERYILMAZ KİMDİR?
Önder Eryılmaz 1983 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bayburt’ta tamamladıktan sonra, 2003 yılında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü kazanarak eğitimine Ankara’da devam etti. Üniversiteyi bitirdikten sonra Bayburt’a dönen Eryılmaz çeşitli işlerde çalıştı. Çocukluğundan beri en büyük hobisi kitap okumak olan şairin “Çoruh Sus Bugün” ve “Ay Düşerken” adlı yayınlanmış kitapları var.ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri