ihh 728x90
18 Ocak 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT ÜNİVERSİTESİ’NDEN AYM’NİN “HAK İHLALİ” KARARINA TEPKİ

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ’NDEN AYM’NİN “HAK İHLALİ” KARARINA TEPKİ

05.08.2019 10:02 12 14 16 18 yazdır
Bayburt üniversitesi, Anayasa Mahkemesinin (AYM), “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi” metnine imza atan 10 akademisyenle ilgili verdiği “hak ihlali” kararına tepki gösterdi.
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ’NDEN AYM’NİN “HAK İHLALİ” KARARINA TEPKİ
Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Barış Bildirisi’ adı altındaki ayrılıkçı ve terörü meşru zemine yaymayı amaçlayan marjinal müsvedde, bilimin saygınlığını çarpıtan ve kamu yararını hiçe sayan kötü niyetli bir kara propagandanın ürünüdür. Bu had aşan hareketin devlet mekanizmaları ve kamu vicdanı nezdinde yargılanarak cezalandırılmasını ‘İfade Özgürlüğü’ kisvesi altında ‘yanlış göstermek’ ve ‘hak ihlali’ yapıldığı gibi bir gerekçe sunmak, toplumumuzdaki tüm duyarlı vatandaşları ve bizleri derinden üzmüştür. Bu talihsiz karar, başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Güçlerimiz olmak üzere canları pahasına hain terör örgütleri ile mücadele eden tüm kurumlarımıza, milletimize ve kadim tarihimizin kurucu değerlerini yaşatma sorumluluğu olan akademi camiasına karşı büyük bir haksızlıktır. Hain terör örgütlerine karşı herhangi bir eleştiride bulunmaksızın terörle mücadele ettiği için Devletini suçlayan açıklamalarda bulunmak dünyanın hiçbir ülkesinde ifade özgürlüğü olarak değerlendirilemez. Bayburt Üniversitesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin toplumsal huzurunu, refahını, tarihini ve devlet geleneklerini göz ardı ederek atılan bu ve benzeri adımların karşısında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri