ihh 728x90
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT’TA YAPILAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE BBP GENEL BAŞKAN DESTİCİ’DE KATILDI

BAYBURT’TA YAPILAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE BBP GENEL BAŞKAN DESTİCİ’DE KATILDI

04.10.2019 09:25 12 14 16 18 yazdır
Büyük Birlik Partisi Bayburt İl Başkanlığı’nın 4. Olağanüstü genel kurul kongresi Genel Başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
BAYBURT’TA YAPILAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE BBP GENEL BAŞKAN DESTİCİ’DE KATILDI
Kurultayın yapıldığı Kültür Merkezi önünde davul-zurna eşliğinde halk oyunları ekibinin gösterileri ile karşılanan Genel Başkan Destici, Bayburt programında Masat köyündeki Dede Korkut türbesini ziyaret etti. Şair Zihni Kültür Merkezi’ndeki kongrede bir konuşma yapan Genel Başkan Destici, Nizam-ı Alem İ’la-yı Kelimetullah davasına bugüne kadar hizmet edenleri minnet ve şükranla anarak, yeni seçilecek yönetime başarılar diledi. Destici, “Türklüğün anayurdu Bayburt’ta, bu kadim topraklarda BBP davasını en üst seviyelere çıkarmak için yapacağınız çalışmalarda başarılar dileriz. Genel Merkez olarak her zaman çalışmaların takipçisi olarak, sizlerin yanında olacağız” dedi.  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Sadece 3-5 belediyeye değil, HDP’nin elindeki bütün belediyelere hiç beklenmeden kayyum atanması lazım çünkü her geçen gün ziyandır. Onlar PKK’nın siyasi uzantısıdır” dedi. Destici ayrıca yargı reformuna ilişkin, “İdam cezası olması gerekiyor. Bunun teklifini Meclis’te yapacağız” dedi. Konuşmasında “Terörle müzakere olmaz, mücadele olur. Müzakere etmenin hiçbir faydası yok. Mücadele edeceksiniz ve yeneceksiniz. Bunun başka yolu yok. Silahını elinden alacaksınız, diz çöktüreceksiniz. Terörün tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele edeceksiniz” diye konuşan Destici; Kayyum atanan belediye başkanlıklarına da değindi. Genel Başkanımız Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece 3-5 belediyeye değil, HDP’nin elindeki bütün belediyelere hiç beklenmeden kayyum atanması lazım çünkü her geçen gün ziyandır. Onlar PKK’nın siyasi uzantısıdır. Siyasi şebekesidir. Terörün uzantısıdır. Bunu onlar da reddetmiyorlar zaten ve HDP acilen kapatılmalıdır. Dünyanın hiçbir yerinde terörle ilgili olan partiye müsaade edilmez. HDP teröre her türlü desteği veriyor. Sözcülüğünü yapıyor. Alenen onları destekliyor ve bunu da herkes biliyor.”

‘HDP İL BİNASI ÖNÜNDE OTURANLAR DOĞRU ADRESTE’
HDP: İktidar HDP’yi kriminalize etmeye, yalnızlaştırmaya, tasfiye etmeye çalışmaktadır. BBP’nin Bayburt 4. Olağanüstü Kurultayında Destici, Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılan annelerin HDP il binası önünde oturarak çocuklarını istediklerini söyledi. Onların çocuklarının PKK’ya katılmasına HDP’nin öncülük ve aracılık ettiğini savunan Destici, “Bunu biliyorlar ve bildikleri için HDP’nin önünde oturuyorlar. Doğru bir adreste oturuyorlar. HDP de şunu demiyor zaten, ‘Ya kardeşim sizin çocuklarınızla bizim ne alakamız var? PKK ile ne alakamız var? Gidin’ demiyor. Öyle bir itiraz etmiyor. Öyle bir tepki koymuyor ama bir bakıyorsun tepki HDP’nin ittifak ortaklarından geliyor. Siyaset ortaklarından geliyor” diye konuştu.

‘İDAM OLMASI GEREKİYOR, TEKLİF EDECEĞİZ’
Destici, yargı reformu paketine de değinerek, “Paketin içerisinde bazı eksiklikler var. İdam cezası olması gerekiyor. BBP olarak bunun teklifini Meclis’te yapacağız.” ifadelerini kullandı. Yapılan kongre sonrası BPP Bayburt İl Başkanlığına Burhan Bozo seçilirken, yönetim kurulunda Salih Karaaslan, Habip Ata, Rasim Aktaş, Sezgin Akbaş, Ayhan İskipoğlu, Ali Palabıyık, Yavuz Özer, Sakin Ata, Gökhan Yücel ve Ruhlar Çetiner isimleri yer aldı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser, Medya Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Trabzon İl Başkanı Yahya Aksu, Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok, Gümüşhane İl Başkanı Rıdvan Taşkın, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı, Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider ve meclis üyeleri ile, Bayburt Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli/ partililer katıldı. 


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri