ihh 728x90
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT’TA “DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNܔ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

BAYBURT’TA “DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNܔ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

09.10.2019 09:51 12 14 16 18 yazdır
İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Hanci, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, sağlıklı yaşamın teşviki gibi konularda toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturulması amacıyla etkinliğin düzenlendiğini söyledi.
BAYBURT’TA “DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNܔ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, kurumlar, öğrenciler ve vatandaşlar Cumhuriyet Caddesi’nden Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsü’ne kadar yürüyüş yaptı.
İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Hanci burada yaptığı konuşmada, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi, fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak için toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturulması amacıyla etkinliğin düzenlendiğini söyledi.
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü, Üniversite Rektörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlügü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile  işbirliği ile etkinliği düzenlediklerini belirten Hanci, ‘sağlığın için her gün 10 bin adım ve koş, yürü, oyna ve sağlıklı yaşa’ cümlesiyle öğrencilere ve halka yönelik olarak Cumhuriyet Caddesi Türk Dünyası parkı önünde toplanılarak müdürlüğümüz tarafından yürüyüş katılımcılarına ‘sağlığın için her gün 10 bin adım’ temalı tişört ve şapka dağıtılmıştır.” İfadelerini kullandı. 
Sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obezite ile mücadele ve diyabt gibi konularda İl Sağlık Müdürlüğü personelleri vatandaşlara bilgiler verilen ve broşürler dağıtılan etkinliğe,  Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Hancı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Haluk Akkoyunlu, İl Emniyet Müdür Yrd. Murat Güney, Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Uzm. Dr.  Sabahattin Canmemiş, Sağlık Hizmetler Başkanı Ekrem  Hatipoğlu, diğer kurum amirleri ve personelleri, sağlık personelleri, Memnune Evsen Huzurevi yaşlıları ve engellileri, üniversite öğrencileri, Bayburt ortaokulu öğrencileri  ve vatandaşlar katıldı. ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri