ihh 728x90
08 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT ŞAGDER’E ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAYBURT ŞAGDER’E ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

29.07.2020 10:07 12 14 16 18 yazdır
Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği’ne toplumun her kesiminden ziyaretler devam ediyor.
BAYBURT ŞAGDER’E ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

2000 yılında Bayburtlu şehit aileleri ve gazilerin desteğiyle kurulan Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği’nin (ŞAGDER) ziyaretçisi eksik olmuyor. ŞAGDER’in başkanlığını 2017 yılından beri kendisi de gazi olan Selami Köksal yürütüyor. Bayburtlu şehit ve gazilerimizin sayıları şöyle:

Bayburt nüfusuna kayıtlı 52 tane iç güvenlik şehidi bulunmaktadır. Şehitlerin 24 tanesinin mezarları Bayburt sınırları içesinde yer almaktadır. Bunun yanında 17 tane iç güvenlik gazisi, hayatta olan üç Kore Gazisi, Bayburt nüfusuna kayıtlı seksen Kıbrıs Gazisi ve 15 Temmuz kalkışmasında yaralanan iki tane 15 Temmuz Gazisi var.

Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği düzenlediği organizasyonlarla Bayburt nüfusuna kayıtlı şehit ve gazilerin isimlerinin yaşatılmasına vesile oluyor. Şehit olan asker ve polislerin mezarlarının tadilatında, isimlerinin çeşitli mekanlara verilmesinde ve her sene anma törenleri düzenlenmesinde öncü rol oynayan Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği, yediden yetmişe herkesin takdirini kazanmış durumda. Derneğin faaliyetleri dolayısıyla ziyaretçisi de eksik olmuyor. Son olarak derneği Kızılay Bayburt Şube Başkanı Hümeyra Çelik ziyaret etti. Bayburt Polis Okulu Müdürü Ufuk Sami Günel de ŞAGDER’i ziyaret ederek Başkan Selami Köksal ve dernek yöneticileriyle sohbet etti. Bayburtlu Tarihçi-Yazar Ramazan Akbaş da yine deneği ziyaret eden ziyaretçilerden biri oldu. Yazar Ramazan Akbaş “Kop Savunmasından Kurtuluşa” adlı kitabını başkan Selami Köksal’a hediye etti.

Gerek idari kesimden gerek sivil toplum kuruluşlarından gerekse vatandaşlar tarafından sürekli ziyaret edilen ŞAGDER Başkanı Selami Köksal ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber: Uğur Akbaş

ihh 468x60
Etiketler : bayburt şagder
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri