ihh 728x90
21 Haziran 2021 Pazartesi
Anasayfa > SPOR > BAYBURT ÖZEL İDARE EKİBİ MUHTARLARDAN DESTEK İSTEDİ

BAYBURT ÖZEL İDARE EKİBİ MUHTARLARDAN DESTEK İSTEDİ

05.02.2020 17:36 12 14 16 18 yazdır
As Başkan Tamer Saka takımın içinde bulunduğu zorlukların aşılabilmesi için muhtarlardan destek istedi.
BAYBURT ÖZEL  İDARE EKİBİ  MUHTARLARDAN  DESTEK İSTEDİ
Bayburt Özel İdare As Başkan Saka: “Muhtarlarımız bizim başımızın tacı. İçinde bulunduğumuz zor durumdan çıkabilmemiz için değerli muhtarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Hep beraber bu zor günleri inşallah atlatacağız.” dedi.

Bayburt İl Özel İdare Binası’ndaki Muhtarlar Derneği’nde yapılan toplantıya Bayburt Özel İdare Spor As Başkanı Tamer Saka, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, Bayburt Muhtarlar Derneği Başkanı Abubekir Altundaşoğlu, köy muhtarları, takım yöneticileri ve basın mensupları katıldı.
Bayburt Özel İdare Sporun borcunun aslında diğer denk kulüplere bakıldığında abartılı bir rakam olmadığını söyleyen As Başkan Saka; kulübün içinde bulunduğu zor durumdan çıkışın çok zor olmadığını, şehir içi ve şehir dışında bulunan iş adamlarının imkanları dahilinde yardım etmesi halinde borçların sıfırlanacağını ifade etti.


TARAFTAR GRUPLARINI BARIŞTIRDIK
Toplantıda söz alan muhtarlar taraftar grupları arasındaki husumetin takıma büyük zarar verdiğini, hatta bazı maçlarda grup liderlerinin maçın bir bölümünde ekibini alıp maçı terk ettiğini, bunun da takımı, diğer taraftarları olumsuz etkilediğini, bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Bu konu hakkında As Başkan Saka Şunları söyledi:
“Dün taraftarlar ve taraftar gruplarıyla bir araya geldik ve bu sorunu çözdük. Hepsini öpüştürüp, barıştırdık. O arkadaşlara siz birbirinizle çekişirken, birbirinize husumet beslerken mesela en son oynadığımız maçı hakem elimizden aldı gitti dedim. Eğer taraftar grupları organize olup birlikte hareket edebilselerdi hakem üzerinde baskı kurarak haksız kararların önüne geçilebilirdi. Olur olmaz yöneticilerden şikayet ediyorlar. O şekilde dışarıdan yorum yapmak, konuşmak kolay. Hiç kimse elini cebine atmak istemiyor. Fakat içinden geldiği gibi haksız yere eleştirebiliyor. Biz canla başla çalışıyoruz. Belirlediğimiz illere giderek organizasyon düzenleyerek para toplamaya çalışacağız. Amacımız kulübümüzü bu darboğazdan çıkarabilmek. Bu sene takımımızı orta sıralarda tutmayı düşünüyoruz ve kesinlikle düşme diye bir şey yok. Birlik beraberlik içinde olmalıyız. Manevi destek olmalı ki maddi destek de gelsin. Basın ile dün yaptığımız toplantıdan geri dönüşler almaya başladık. Maddi manevi destekler gelmeye başladı.”


MUHTARLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ
Kulüp olarak muhtarları çok önemsediklerini söyleyen As Başkan, takıma gerekli olan desteğin sağlanmasında muhtarlara çok iş düştüğünü ifade etti. Muhtarlar Derneği Başkanı Abubekir Altundaşoğlu’nun da yönetimde olduğunu dile getiren Saka konuşmasına şöyle devam etti: “Muhtarlarımıza çok iş düşüyor. Kombine biletlerimizin satışı çok düşük ve bu biletlerin eritilmesi için muhtarlarımızdan yardım istiyoruz. Birlik beraberlik içinde hareket edelim. Köylerden maçlarımıza seyirci getirin. Taraftarı tekrar maçlara ısıtmamız lazım. Bu sebeple size büyük görev düşüyor. Her biriniz yanınızda beş taraftar getirseniz tribünler dolar. Arada bir toplanın, futbolcuları ziyaret edin. Onlarla fotoğraf çektirin, onları motive edin. Bulunduğunuz köylerde vatandaşları organize ederek maçlara getirin. Biz muhtarlarımızın fikirlerini önemsiyoruz. Sık sık bir araya gelerek istişare edelim.
 As Başkan Saka’nın konuşmasının ardından söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Abubekir Altundaşoğlu şunları söyledi:


SEYİRCİYİ BİZ TOPLARIZ
Hayrettin Koçyiğit tarafından kulüp yönetimine girmesi için teklif geldiğini ve bu teklifi takımın geleceği için kabul ettiğini söyleyen Altundaşoğlu geçmişe bir perde çekerek takımın geleceği için çalışılması gerektiğini ifade etti. Dernek Başkanı Altundaşoğlu:
“Hayrettin Koçyiğit Bey’in ricasıyla kulüp yönetimine girdim. Geçmişe bir perde çekerek önümüze bakmalıyız. Bizim muhtarlar olarak sorumluluğumuz çok büyük. Seyirciyi toplamak bizim işimiz. 121 köy muhtarı olarak her birimiz beş kişiyi maça getirirsek bu yaklaşık olarak 600 kişi eder. Ayrıca emniyet güçlerimizin taraftarımıza bakış açısı ve yaklaşım tarzından da muzdaribiz. Bu konunun da Valimize iletilmesini istiyoruz. İlk defa bir kulüp yönetimi tarafından muhatap alınıyoruz bu da bizi ziyadesiyle mutlu etti. Toplantıya katılan herkese teşekkür ederim.” dedi.
Toplantı toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri