ihh 728x90
28 Eylül 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT MÜFTÜLÜĞÜ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN İRŞADA DEVAM EDİYOR

BAYBURT MÜFTÜLÜĞÜ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN İRŞADA DEVAM EDİYOR

29.06.2020 10:05 12 14 16 18 yazdır
Bayburt İl Müftülüğü, coronavirüsle mücadele kapsamında vaaz, irşat, manevi danışmanlık ve rehberlik gibi hizmetlerini sosyal medya üzerinden sürdürüyor.
BAYBURT MÜFTÜLÜĞÜ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN İRŞADA DEVAM EDİYOR

Virüs salgınıyla birlikte hayatımızın her alanında köklü değişiklikler oldu. Sosyal mesafenin korunması virüsün kontrol altına alınmasında en büyük etken olduğu için, insanların toplu halde bulunabileceği bütün etkinlikler yasaklanmıştı. Yeni normalleşme süreciyle birlikte bu yasaklar yavaş yavaş kalkmaya başlasa da özellikle eğitim, danışmanlık gibi hizmetler dijital mecra üzerinden verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı Covid-19 ile mücadele kapsamında 81 il müftülüğüne gönderdiği genelgede, dijital mecraların daha etkin ve sistematik bir şekilde kullanılması, il irşat kurullarının vaaz, irşat, manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini müftülük sosyal medya hesapları vasıtasıyla yürütmesi talimatı vermişti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın imzasıyla müftülüklere ulaştırılan genelge üzerine harekete geçen il ve ilçe müftülükleri, vatandaşlara daha kolay ulaşmak ve cami iklimini evlere taşımak amacıyla sosyal medya platformlarına özel çok sayıda program düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Bayburt İl Müftülüğü, sosyal medya üzerinden hazırladığı bir dizi çalışmayla cami iklimini evlere taşıdı.

"Vatandaşların manevi duygularını canlı tutmak" amacıyla çalışmalara sosyal medya üzerinden devam edildiğini belirten Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu konuyla alakalı şunları söyledi:

"İl Müftülüğü olarak vaaz, irşat, manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini sosyal medya üzerinden yürütmeye devam ediyoruz. Ramazan ayında Facebook sayfamızdan başlattığımız "Günlük Vaaz Programlarımız” ve Zoom Programı üzerinden Tefsir, Hadis ve Fıkıh sohbetleri yüzlerce vatandaşımız tarafından ilgiyle takip edilmiş ve takdir kazanmıştır. Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda İl Müftülüğümüz, yeni program ve projelerle sosyal medya üzerinden din hizmetine devam etmektedir" dedi.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve sosyal medyayı vatandaşı bilgilendirmede önemli bir araç olarak gördüklerini söyleyen Müftü Başoğlu konuşmasına şöyle devam etti: "Başkanlığımız rehberliğinde dijital ortamdan da istifade etmek suretiyle din hizmeti ve din eğitimi alanında hiçbir boşluk bırakmadan, etkin ve verimli hizmet sunmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu noktada dijital medya ve teknolojinin imkanlarından istifade etmekteyiz. Özellikle sosyal medya araçlarını etkin kullanan gençlerimizi sahih dini bilgi ile buluşturmak, vatana, millete faydalı nesillerin yetişmesine katkı sunmak üzere gençlerimize ulaşma adına çalışmalar yapmaktayız. Şimdi ise uzaktan eğitim metoduyla gerçekleştirilecek olan yaz Kur’an kurslarında Diyanet TV ile birlikte sosyal medya programlarından çocuklarımıza ulaşacağız."

Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu hem sosyal medya aracılığıyla yapılan yayınlarla, hem de diğer konularla alakalı olarak Müftülük personeliyle bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya İl Müftü Yardımcıları Şeyda Emine Yılmaz, Abdullah Aksoy, Din Hizmetleri Şube Müdürü Nihani Yemenoğlu, Vaizler Halime Aydoğan, Hacer Dursun, Saliha Yaşaroğlu ve sekreter Bayram Özkal katıldı. Toplantıda güncel konular ve geleceğe dair yapılması planlanan projeler hakkında istişare edildi.

Ayrıca Müftü Hasan Başoğlu yaklaşan Kurban Bayramı ile alakalı olarak hayırsever vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

MÜFTÜ BAŞOĞLU VEKALETLE KURBAN KESİMİ İÇİN VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ

İl Müftüsü Hasan Başoğlu Türkiye Diyanet Vakfı Vekaletle Kurban Kesim Organizesi için hayırsever vatandaşlardan, tüm müftülük personelinden, kurumlardan ve sivil toplum kuruluşlarından destek istedi. İl Müftüsü Başoğlu:

“Milletimizin kurban emanetini en güzel bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırma noktasında büyük bir gayret içerisinde olacağız. Önceki yıllarda olduğu gibi inşaallah bu yıl da ülke çapında bu hayır yarışında daha üst basamaklara çıkacaktır güzel Bayburt'umuz. Allah hepinizden hepimizden razı olsun” dedi.

Kurbanlarını yurt içinde kestirmek isteyen vatandaşlarımız için bir hisse bedeli (masraflar dahil) 975 TL, Kurbanlarını yurt dışında kestirmek isteyen vatandaşlarımız için bir hisse bedeli (masraflar dahil) 825 TL olarak belirlenmiş olup, vekalet yoluyla kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımız, kurban hisse bedellerini aşağıda belirtildiği tarih ve şekilde ödeyebilecektir.

Vatandaşlar “Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti Bankası, Akbank ve Yapı Kredi” bankalarının bütün şubeleri ile PTT şubelerinde açılan “Türkiye Diyanet Vakfı Vekaletle Kurban Kategorisi’ne” aşağıdaki tarih ve yöntemle ödeme yapabileceklerdir.

KURBAN BEDELİ ÖDEME KANALLARI : - Yukarıda belirtilen bankalara 30 Temmuz 2020 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Kurumsal Tahsilat Ödeme Menüsü’nden

-İnternet Bankacılığı ile 30 Temmuz 2020 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar “İnternet bankacılığı ödemeler menülerinden” işlem yapılabilir. -Online Ödeme (bagis.tdv.org) 31 Temmuz 2020 Cuma 17:00 Web sitemiz üzerinden işlem yapılabilir. -Diyanet Vakfı (İl ve İlçe Şubeler) 31 Temmuz 2020 Cuma 17:00’ye kadar vatandaşlarımız şubelerimizde kurban bedelini nakit vererek, “Kurban Alındı Belgesi” ile işlem yapabilirler.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri