ihh 728x90
08 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT KIZILAY ŞUBESİ’NE KURBAN BAĞIŞI DESTEĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

BAYBURT KIZILAY ŞUBESİ’NE KURBAN BAĞIŞI DESTEĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

27.07.2020 10:22 12 14 16 18 yazdır
Kızılay’ın başlattığı “Kurban Bağışı” çağrısına Bayburtlu vatandaşların desteği artarak devam ediyor.
BAYBURT KIZILAY ŞUBESİ’NE KURBAN BAĞIŞI DESTEĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Kızılay tarihimizin en eski yardım kuruluşlarından biridir. Kuruluş tarihi 1868 li yıllara dayanmaktadır. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türk halkının destekleriyle faaliyetlerini sürdüren Kızılay, Bayburt’ta da çeşitli faaliyetlere imza atıyor. Bayburt Türk Dünyası Parkı civarında Kızılay’a ait kan bağışı araçları vatandaşlardan kan bağışı toplamaya devam ediyor. Ayrıca her sene olduğu gibi bu senede Kızılay’ın başlattığı kurban bağışı kampanyasına Bayburtlu vatandaşlar duyarsız kalmadı. Son olarak Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim Yöney ve Bayburt İl Özel İdare Genel Sekreteri Ensar Yerlikaya kurbanlarını Kızılay’a bağışlayarak kampanyaya destek oldu. Kızılay Bayburt Şube Başkanı Hümeyra Çelik bağış yapan herkese teşekkürlerini bildirdi.

Kızılay’ın başlattığı Kurban Bağışı Kampanya bilgileri şöyle:

Yurt içi Kurban Vekalet Ücreti: 1050 TL

Yurt dışı Kurban Vekalet Ücreti: 850 TL

Yurt içinden Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için hesap TL numarası:

Bayburt Kızılay IBAN No: TR82 0001 0002 4500 0018 6853 33

Hesap numarası 1868-5333 -Ziraat Bankası-Bayburt

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri