ihh 728x90
06 Nisan 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT KAMU-SENDEN “CORONAVİRÜS” AÇIKLAMASI

BAYBURT KAMU-SENDEN “CORONAVİRÜS” AÇIKLAMASI

24.03.2020 10:24 12 14 16 18 yazdır
Türkiye KAMU-SEN Bayburt İl Başkanı Ahmet Çalışkan insanlığı tehdit eden coranavirüs ile alakalı bir basın açıklaması yaptı.
BAYBURT KAMU-SENDEN “CORONAVİRÜS” AÇIKLAMASI
Coronavirüs tehdidinin dünyayı sardığını ve bu yönde gerekli tedbirlerin devletimiz tarafından alındığını, vatandaşlar olarak bizlerin de bu tedbirlere uymamız gerektiğini söyleyen İl Başkanı Çalışkan: “Malumunuz olduğu üzere ülkemiz küresel ölçekte bir tehditle karşı karşıyadır. Coronavirüs tehlikesine karşı devletimiz bir dizi tedbirleri hayata geçirmiş durumdadır. Dün Çankaya Köşkü’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Eşgüdüm Toplantısı’nda da konu tüm yönleriyle değerlendirilmiş ve çeşitli tedbirler hayata geçirilmiştir. Hiç şüphe yoktur ki, alınan bu tedbirlerin sağlayacağı fayda, vatandaşlarımızın ikaz ve yönlendirmelere riayet etmesiyle doğru orantılı olacaktır” dedi.

TÜRK KAMU-SEN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR
Türkiye Kamu-Sen olarak bu zorlu süreçte alacakları tedbirlerle, üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyleyen Başkan Çalışkan:
“Türkiye Kamu-Sen, sorumlu sivil toplum kuruluşu olarak, toplumumuzun doğru bilgilendirilmesi anlamında gayret ortaya koyacak ve topluma örnek teşkil edecek bir pozisyon alacaktır. Konfederasyonumuz, toplumda bir panik havası oluşturulmasına müsaade etmeden, Devletimizin aldığı tedbirlerin hayata geçirilmesi anlamında üzerine düşen görevi yerine getirecektir.
Bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı’nın “Mümkün olduğunca evlerinizde kalın, temastan kaçının” söylemlerini dikkate alarak, bizde alınan kararlara harfiyen riayet etmenin gerekliliğinin altını bir kez daha çiziyor, resmi açıklamalar dışında yapılan haber ve söylemlere itimat edilmemesini ve her bir vatandaşımızın mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları noktasında tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz” dedi.

TÜRKİYE KAMU-SEN OLARAK İLAVE TEDBİRLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gerekli tedbirleri aldığını, Kamu-Sen olarak da bu tedbirlere ek olarak kendi bünyelerinde tedbirler aldıklarını ve hayata geçirmeye başladıklarını söyleyen Kamu-Sen İl Başkanı Ahmet Çalışkan konuyla alakalı şunları söyledi:
Topluma örnek teşkil etmek amacıyla, insanlarımızın birbirleriyle mümkün mertebe az temas sağlaması için kendi ilave tedbirlerimizi de hayata geçireceğiz. Bu bağlamda, sendikal toplantılarımıza ara veriyor, ziyaretlerimizi en asgari düzeye çekiyoruz. Virüsün bulaşıcılığını en aza indirmek amacıyla insanlarımızın birbirleriyle temasını asgariye indirme tedbirleri kapsamında; lokal ve dinlenme salonlarımızı kapattığımızı ve ayrıca hizmet binalarımıza ziyaretlerin asgariye indirilmesi gerektiğini, telefon ve elektronik haberleşme vasıtalarıyla hizmetlerin yürütüleceğini üyelerimize duyuruyoruz.
Tabii ki paniğe izin vermeyeceğiz fakat asla rehavete de düşmeyeceğiz.
Türkiye Kamu-Sen, ülkemizin karşı karşıya olduğu tehlikenin şuurundadır ve bir güven kapısı olarak topluma karşı sorumluluğunu eksiksiz yerine getirecektir. 

TÜRKİYE KAMU-SEN OLARAK “ÖNCE ÜLKEM” DİYORUZ
Ülkemizi tehdit eden bu vakada sendika olarak her zaman olduğu gibi milli bir duruş sergileyeceklerini söyleyen İl Başkanı Çalışkan şunları kaydetti:
Türkiye Kamu-Sen olarak, her milli meselede olduğu gibi, “önce ülkem” anlayışıyla kişisel ve kurumsal tüm önceliklerimizi tali hususlar olarak kabul edecek ve milletimizin sıhhatine karşı oluşan bu küresel tehdit karşısında da milli duruşumuzu örnek teşkil edecek şekilde ortaya koyacağız.
Milletimizin ve devletimizin ihtiyaç duyduğu her zaman, değil elini gövdesini taşın altına koyan her bir dava arkadaşımdan ve bu süreçte kendi canlarını hiçe sayarak üstün gayret ve çaba gösteren sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Gayret devletten, tedbir milletten, takdir Yaradan’dan. 


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri