ihh 728x90
20 Ekim 2020 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT KADEM’DEN KADIN GİRİŞİMCİYE ZİYARET

BAYBURT KADEM’DEN KADIN GİRİŞİMCİYE ZİYARET

08.10.2020 10:19 12 14 16 18 yazdır
KADEM Bayburt yönetimi kısa bir süre önce “Bayburt Yöresel Yemek Evi” adında bir işletme kuran Bade Develi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
BAYBURT KADEM’DEN KADIN GİRİŞİMCİYE ZİYARET

KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) kadının insanlık onurunu teslim etmek üzere savunuculuk yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Ulusal ve uluslararası lobi faaliyetleri yaparak kadının toplumda hak ettiği değeri görmesi için çalışmalar yürüten KADEM; kadın ve erkek arasındaki rol paylaşımının ancak hak ve sorumluluk dengesi gözetilerek gerçekleşeceğine dair toplumsal bilinç oluşturmak için faaliyetlerini sürdürüyor. Birçok ilde temsilciliği bulunan KADEM’in Bayburt il temsilciliği de 2019 yılı başlarında açıldı. KADEM Bayburt İl Temsilciliği kısa sürede birçok faaliyete imza attı. Kadının toplumsal hayatın içinde yer alması ve kadının egemen söylemdeki tanımı ve yerini değiştirmek için faaliyetlerini sürdüren KADEM Derneği ve Bayburt İl temsilciliği kısa sürede toplumun her kesiminden destek almayı başardı. KADEM Bayburt İl Temsilciliği Bayburtlu kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel hayatın içerisinde aktif olarak yer almaları için değişik birçok konuda program ve etkinlikler düzenliyor. Kadınların kültürel hazinelerini zenginleştirmek için eğitim faaliyetleri, okuma programları, kendilerini daha güzel etkili bir şekilde ifade edebilmeleri için diksiyon kursları, toplum gündemine dair güncel konuları takip edebilmeleri için sohbetler hem evlerinde vakit geçirebilecekleri hem de meslek olarak yapıp para kazanabilecekleri el emeği kursları düzenliyor. Bu ve buna benzer birçok alanda çalışmalar yapan derneğin bu faaliyetleri gün geçtikçe kadınların derneğe ilgisini artırırken, faaliyetlere katılım oranının artmasına büyük katkı sunuyor.

Kadınların sosyal ve ekonomik hayatın içerisinde yer alması için çeşitli faaliyetler düzenleyen Bayburt KADEM, aynı zamanda girişimci kadınları da ziyaret ederek destek oluyor. Bu kapsamda KADEM Bayburt İl Temsilci Senem Daştan ve dernek yönetimi Bayburt Genç Osman Mahallesi’nde Bayburt Yöresel Yemek Evi (YÖREV) adı altında bir işletme kuran Bade Develi’yi işyerinde ziyaret ederek başarılar diledi. KADEM Bayburt İl Temsilsici Daştan:

“Kararsız olmak için sebep yok. Girişimci olmak, bir öğrenme tecrübesidir. Bir kadınımız daha elinin hamuruyla evine bereket katmaya hazır. Bayburt Yöresel Yemek Evi işletmecisi Bade Develi'ye KADEM Bayburt yönetimi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Rabbim hayırlı rızıklar bol kazançlar nasip etsin.” dedi.

Haber: Uğur Akbaş


ihh 468x60
Etiketler : bayburt kadem
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri