ihh 728x90
27 Kasım 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT GENÇLİK MERKEZİ TANITIM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAYBURT GENÇLİK MERKEZİ TANITIM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

10.11.2020 10:15 12 14 16 18 yazdır
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bayburt Gençlik Merkezi yönetici ve gönüllüleri tanıtım faaliyetleri kapsamında okulları ziyaret ediyor.
BAYBURT GENÇLİK MERKEZİ TANITIM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Gençlik Merkezleri, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını ve daha faal bireyler olarak yetişmesini amaçlayan gençlik merkezleri ayrıca; birlik, beraberlik ve paylaşım bilinci yüksek bireyler yetiştirmeyi amaç ediniyor. Gençlere hem sanatsal kurslar veren hem de okul hayatlarında derslerine yardımcı olacak kurs imkanlarını ücretsiz sunan gençlik merkezlerinin mevcut sayısı günden güne artırıyor.

Gençlik Merkezleri sadece il ya da ilçe merkezlerinde değil, görev yaptıkları şehirlerin her noktasındaki gençlere ulaşmaya çalışıyor. Bu kapsamda Bakanlık tarafından “Merkezimiz Her Yerde” projesi ile gençlik merkezlerinin bulunmadığı köy-kasaba gibi yerlerdeki öğrencilere ulaşarak, onların da şehir merkezlerindeki gençlerin faydalandığı imkanlardan faydalanmaları amaçlanıyor. Ayrıca gençler arasında sosyal farkındalık oluşturarak sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmak, sorumluluk duygularını geliştirmek ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmak, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlere gençlik liderleri aracılığıyla vizyon kazandırmak, gençlere çevre bilinci kazandırmak, gençlerde aidiyet duygusu oluşturmak ve bununla birlikte gönüllü gençlerin ve öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak diğer amaçlardan.

Bayburt Gençlik Merkezi de ülkemizdeki diğer merkezler gibi faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor. Bayburt merkez, ilçe ve köylerinde düzenledikleri etkinlikler sayesinde, gençler hem boş vakitlerini faydalı alanlarda değerlendiriyor, hem de zararlı alışkanlıklardan uzak durmuş oluyor. Bayburt Gençlik Merkezi’nin düzenlediği etkinlikler ve kurslar büyük ilgi görürken, ebeveynler de çocukların yeteneklerini gelişmesine ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarına vesile olan bu etkinliklerden oldukça memnun.

Coronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze etkinliklere bir süre ara veren Bayburt Gençlik Merkezi, eğitimlerini online olarak devam ettirdi. Salgın esnasında bile boş durmayarak siperlikli maske üreten merkez, Bayburt’ta ki neredeyse tüm kurum-kuruluşlara ve esnafa ücretsiz maske dağıtımı yaptı. Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte, maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak, kurs ve eğitimler tekrardan başlatıldı.

Türkiye genelinde pandemi nedeniyle eğitime verilen ara sona erdi ve kademeli olarak eğitim tekrardan başladı. Okulların kademeli olarak eğitime başlamasıyla birlikte, Bayburt Gençlik Merkezi de çalışmalarına hız vererek, okul ziyaretlerine başladı. Bayburt Gençlik Merkezi Müdürü Murat Ozulu ve gönüllüler, okul idarecilerini ziyaret ederek Bayburt Gençlik Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Aynı zamanda gençlik merkezi ve okulların ortaklaşa olarak düzenleyecekleri faaliyetler hakkında istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda, Bayburt Sağlık Meslek Lisesi, Bayburt Fen Lisesi, Bayburt Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu, Bayburt Milli İrade Anadolu Lisesi, Kaleardı 75. Yıl İlkokulu, Kaleardı Şehit Halil Türkoğlu İlkokulu gibi çeşitli okullara ziyaret gerçekleştirildi. Düzenlenen ziyaretlerde, Bayburt Gençlik Merkezi Müdürü Murat Ozulu okul idarecilerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Haber: Uğur Akbaş


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri