ihh 728x90
06 Nisan 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT DEFTERDARI YÜKSEL ERTEKİN’DEN CORONAVİRÜS TEDBİRLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

BAYBURT DEFTERDARI YÜKSEL ERTEKİN’DEN CORONAVİRÜS TEDBİRLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

24.03.2020 10:41 12 14 16 18 yazdır
Bayburt Defterdarı Yüksel Ertekin Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “Coronavirüs” tedbirleri hakkında bir açıklama yaptı.
BAYBURT DEFTERDARI YÜKSEL ERTEKİN’DEN CORONAVİRÜS TEDBİRLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA
Defterdar Yüksel Ertekin yaptığı açıklamada 10.04.2020 tarihine kadar Vergi Dairelerine verilmesi gereken tüm dilekçelerin, İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla verilmesi gerektiğini ifade etti. İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla verilmesi gereken dilekçeler şöyle:
 İşe Başlama, İşi Bırakma, Şube Açılış/Kapanış, Borcu Yoktur Yazısı, Tecil Başvurusu, Uzlaşma Talebi vs.
Yine aynı şekilde Gelir Vergisi, Gayrimenkul Sermaye İradı, Menkul Sermaye İradı, Ücretler, Diğer Kazanç ve İratlar gibi bildirimlerin internette Hazır Beyan Sistemi üzerinden yapılacağını bildiren Defterdar Ertekin; beyanname verme süresinin ise 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi.
Coronavirüs tedbirleri kapsamında 10.04.2020 tarihine kadar elden beyan kabul edilmeyeceğini dile getiren Defterdar Yüksel Ertekin, beyannamelerin hazirbeyan.gib.gov.tr adresi üzerinden verileceğini söyledi.
Ayrıca kredi kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödenebilen Vergi-Resim-Harç-İdari Para Cezası-Değerli Kağıt Bedelleri acil durumlar dışında, 10.04.2020 tarihine kadar anlaşmalı bankalar (HALKBANKASI, VAKIFBAK, ZİRAATBANKASI)  ve PTT kanalı ile yapılacağı bildirildi. 


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri