ihh 728x90
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > BAYBURT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE “İKAMETGÂHINIZI BAYBURT’A ALIN” KAMPANYASI

BAYBURT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE “İKAMETGÂHINIZI BAYBURT’A ALIN” KAMPANYASI

08.11.2019 10:40 12 14 16 18 yazdır
Bayburt Belediyesi’nce kentte öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik “İkametgâhınızı Bayburt’a alın. Belediyemizden hediyenizi anında alın” kampanyası başlatıldı.
BAYBURT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE “İKAMETGÂHINIZI BAYBURT’A ALIN” KAMPANYASI
Belediyeden yapılan duyuruda, 31 Aralık 2019 tarihine kadar ikametgâhlarını yaşadıkları şehir olan Bayburt’a aldıran üniversite öğrencilerine çeşitli hediyeler verileceği belirtildi. İkametgah aldırmak için gerekli belgelerin; ikametgah belgesi, öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi olduğu kaydedilerek, Bayburt nüfusunun yaklaşık yüzde 13’ünün öğrencilerden oluştuğu belirtildi. Öte yandan yaşanılan yerde ikametgahın bulunmasının hukuki bir zorunluluk olduğu yasalarda belirtilerek, “5490 sayılı nüfus hizmetleri kanunun 68. Maddesi 1. Fıkrası C bendi gereğince adres bildirimlerini süresi içinde yapmayanlar ve yanlış beyanda bulunanlar hakkında para cezası uygulanması öngörülmektedir. Her vatandaşın ikametgahını yaşadığı kentte göstermesi bağlı bulunduğu belediye gelirlerinin artırılması anlamına gelmektedir. Aksi takdirde belediyeden hizmet aldığı halde ikametgahını gerçek şekilde göstermeyenler, hem gelir azalmasına neden olmakta hem de başkasının hakkını kullanmış olmaktadır.” ifadelerine yer verildi. 

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri