ihh 728x90
21 Nisan 2021 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > BAŞKAN POLAT’TAN GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

BAŞKAN POLAT’TAN GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

05.04.2021 10:28 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Tanıtım-Medya Başkanı Seyfullah Kaya ve il yönetimi Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
BAŞKAN POLAT’TAN GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

BAŞKAN POLAT’TAN GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Tanıtım-Medya Başkanı Seyfullah Kaya ve il yönetimi Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Ak Parti Bayburt İl Teşkilatı Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Tanıtım-Medya Başkanı Seyfullah Kaya ve diğer yöneticiler katıldı. Cemiyet Başkanlığı’na seçilen Murat Okutmuş’u tebrik eden Başkan Polat, ziyaret esnasında gündeme ve Bayburt’a dair önemli açıklamalarda bulundu.

GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Yeni Başkan Murat Okutmuş’u tebrik ederek konuşmasına başlayan Hacı Ali Polat:

“20 Mart’ta yapılan kongreyle Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçilen ve aynı zamanda İmam Hatip’ten öğrencim olan Murat Okutmuş’u ziyaret etmekten gurur duyuyorum. Okuldan mezun olduktan sonra kendini gazetecilik mesleğine adadı ve o günden bugüne kadar çalışıp çabalayarak cemiyet başkanı oldu. Bayburt’ta ki insanımızın, doğru ve objektif haberi almasında bugüne kadar göstermiş olduğu gayreti bundan sonra da kendisinden bekliyoruz. Biz de siyaset temsilcileri olarak her zaman yanınızdayız.” dedi.

YAPILAN YATIRIMLAR TARAFSIZ OLARAK AKTARILMALI

Basında objektif haberciliğin olmazsa olmaz olduğunu ifade eden Başkan Polat:

“Hükümetimizin Bayburt’a yapmış olduğu yatırımları olduğu gibi, tarafsız bir habercilik anlayışla aktarmanızı bekliyoruz. Hepimizin amacı Bayburt’ta ki hayat standardını yükseltmek. Bizler siyasiler olarak hizmet getirmekle sorumluyuz, sizler de gelen hizmeti kimden geliyorsa halkımıza o haliyle aktarmaktan sorumlusunuz. Basın stratejik bir önem arz ediyor. İnşallah cemiyet olarak, bugüne kadar yaptığınız gibi bundan sonra da objektif haber anlayışınızı sürdürürsünüz.” dedi.

MESLEKİ ZORLUKLARINIZIN FARKINDAYIZ

Gazetecilik mesleğinin zorluklarına değinen Ak Parti İl Başkanı:

“Ben de geçmişte basın mensubu olarak çalıştım. Her meslekte olduğu gibi sizin de Bayburt’ta mesleki olarak sıkıntılarınızın olduğunu biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bayburt’taki temsilcisi olarak, her meslek gurubunda aksayan yönleri kendilerine aktarıyoruz.” dedi.

BAYBURT’A EN BÜYÜK YATIRIMI AK PARTİ YAPTI

Bayburt’un en büyük yatırımları AK Parti döneminde aldığını söyleyen Başkan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Bayburt AK Parti döneminde, yani 20 senede yoğun bir hizmet aldı ve almaya da devam ediyor. 2020 yılı çok zor bir yıldı, buna rağmen Bayburt’un hayali olan Askeri Kışla’nın birinci etabını yaptırmayı başardık. Bu konuda Ankara’dan yoğun destek aldık. Genelkurmay Başkanımız Yaşar Güler Paşa, eski Maliye Bakanımız Naci Ağbal ve Milletvekilimiz Fetani Battal bu konuda büyük özveri gösterdi. Böyle zorlu bir süreçte 168 milyonluk bir projeyi Bayburt’ta hayata geçirmek Ankara’daki gücümüzle alakalıdır. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz, sizden de yaptıklarımızın kamuoyuyla paylaşılması konusunda destek bekliyorum.”

HER MESLEKTE AHLAK VAZGEÇİLMEZDİR

Her meslekte olduğu gibi basın sektöründe de ahlakın vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyleye İl Başkanı:

“Siyasette, ticarette, basında ve her konuda ahlak çok önemli. Mesela sosyal medya denilen bir mecra var. İnsanlar sosyal medya denen ortamda ağızlarına geleni yazıyorlar. Klavye başına geçen herkes, her konuda her şeyi söyleyebileceğini ve herkese hakaret edebileceğini zannediyor. Buna çok dikkat etmek gerek. Halkın taleplerini bize iletmek siz basın mensuplarının vazifesi. Ama bazen şu gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Mesela hastane açılışı yapıyoruz ve özellikle dijital medyada yapılan haberlere öyle akıldışı ve gayri ahlaki yorumlar yapılıyor ki akla zarar. Sizlerden ricamız bunları yayınlamamanız. Hukuk bu konuda tedbirleri alıyor. Kimse kimseye hakaret edemez. Toplumsal ahlakı korumak hem bizim hem de basının asli görevidir.” dedi.

Başkan Polat’ın konuşmasının ardından söz alan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş şunları söyledi:

BAYBURT’A KATMADEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Polat’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okutmuş konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada şehrimize katma değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz. Mesleğe başladığımız günden beri objektif haber anlayışımızdan taviz vermedik, bunda sonra da vermeyi düşünmüyoruz.

Devletimizin, iktidarımızın hizmetlerini en iyi şekilde kamuoyuna yansıtıyoruz ve yansıtmayı da sürdüreceğiz.”

SOSYAL MEDYADAKİ KİRLİLİKTEN BİZ DE ŞİKAYETÇİYİZ

Yapılan haberlerin altına eleştiri sınırlarını aşan gayrı ahlaki yorumlar yapılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Okutmuş:

“Sayın İl Başkanımızın şikayet ettiği konudan zaman zaman biz de muzdarip oluyoruz. Bizler yapmış olduğumuz haberleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaştıktan sonra haber yoğunluğundan dolayı o haberi unutabiliyoruz. Sonradan baktığımızda çok farklı ve gayrı ahlaki yorumlarla karşılaşabiliyoruz ve silmek zorunda kalıyoruz. Ama kendi haber sitelerimizde ki eleştiri sınırlarınız aşan yorumları engelleyebiliyoruz.” dedi.

AK PARTİ YÖNETİMİNDE BİR MESLEKTAŞIMIZIN OLMASI BİZİ MUTLU ETTİ

İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Hacı Ali Polat’ı tekrar tebrik eden Cemiyet Başkanı:

“Sizin yeni yönetiminiz de hayırlı olsun. Medya Başkanı olarak yönetiminize aldığınız Seyfullah Kaya da gazetecilik camiasından bir arkadaşımız. Ekonomik zorluklar nedeniyle Bayburt’taki gazeteleri tek bir çatı altında birleştirdik ve şu anda şehrimizde bir gazete çıkıyor. Teşkilatınızda Tanıtım-Medya Başkanlık görevini yürüten Seyfullah Bey yeni gazetemizde de Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapıyor. Yayın hayatı hızla dijitalleşmeye doğru gitse de biz yine de Bayburt’a ait bir gazete çıkarmaya devam edeceğiz. Tekrardan ziyaretiniz ve nezaketiniz için teşekkür ederim.” dedi.

Haber: Uğur Akbaş


ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri