ihh 728x90
28 Eylül 2020 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Uğur Akbaş > "ATATÜRK ÖLDÜ" HABERİNİZ OLSUN
Uğur Akbaş

"ATATÜRK ÖLDÜ" HABERİNİZ OLSUN

26.06.2020 11:06 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Uğur Akbaş

Bizim Kemalistler’in Anıtkabir’e gidip, işlerine gelmeyen durumları Atatürk’e şikayet etmek gibi bir rutini var. “Aman atam kalk laiklik elden gidiyor”. “Atam bu bağnazlar ülkeyi ele geçirdi kurtar bizi” “Aman Atam bu gericiler bizi kesecek lütfen yardım et”, ” Sen olmasaydın biz olmazdık” gibi akla hayale sığmayacak söylemler. Hatta işi daha da ileriye götürüp, Atatürk’e taptığını bile söyleyecek kadar şuurunu yitirmiş insanlar var bu camiada. Atatürk’ü sevebilirsiniz, saygı da duyabilirsiniz bu gayet doğal. Ama gidip şikayet edeceğinize, ağlayıp sızlayacağınıza, şikayetlerinizi ortadan kaldırmak için demokratik yollarla çalışın çabalayın. Ama yok, en kolayı Atatürk’ün arkasına sığınmak ve ağlayıp sızlamak. İşin ilginç tarafı Anıtkabir’den medet uman bu insanlar, aynı şekilde türbelere giderek türbeden medet umarak çul çaput bağlayanları da gerici yobaz diye eleştirirler. Aslında benim nazarımda türbelere çul çaput bağlayan dinini bilmeyen dindarlarla, Anıtkabir’e gidip beton bir mezardan medet umanlar arasında mantık olarak bir fark yok. Yasak olmasa emin olun Atatürkçüler de Anıtkabir’e çul çaput bağlarlar. Yanlış anlaşılmasın Allah’ın sevgili kullarının mezarları, türbeleri elbette ziyaret edilir ve edilmelidir de. Ama batıl inançlarla türbelere çul çaput bağlamak, taş yapıştırmak vb şeylerin dinimizde yeri yok. Türbeleri ziyaret edin, duanızı okuyun ama orada yatan zatlardan medet ummayın. Çünkü kulun sığınacağı, medet umacağı tek dergah vardır; o da Yüce Allah’ın dergahıdır. Kemalist arkadaşlara da bir tavsiyem var; siz de Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz ama “Atatürk öldü” haberiniz olsun size bir faydası dokunmaz.

DENSİZ

Geçenlerde Hülya Avşar denilen densiz taktığı maskeyle alakalı olarak magazin muhabirlerine bir açıklama yapmış ve demiş ki:

“Ben şimdi anlıyorum neden peçe takıyorlarmış. Çok uyanıklarmış. Bunların başımıza geleceğini biliyorlarmış. O kadar kıyamet kopardık, ben yazılar yazdım. Zehra görmüştü bir tanesini 'öcü' demiştim. Korkmuştu. Gerçekten çok zor hayatları varmış bir kere hava sıcak ve yemek yemek çok zor." Birçok yazımda da söylediğim gibi, bu sanat camiasının çoğunluğunun topluma, toplumun değerlerine ve inancına zerre kadar saygısı yok. Bu insan artıkları kendileri gibi olmayan, kendileri gibi yaşamayan ve kendileri gibi inanmayan kimseye yaşam hakkı tanımazlar. Aşağılarlar, küçümserler. Bu güruh geçmişten temelleri atılan ve günümüzde de hala devam eden dinsiz Türkiye projesinin temsilcileri. Ne yazık ki bu insanlar “sanat” ve “sanatçı” kelimesi ile aynı cümle içinde kullanılıyorlar. Nedir sanatçı? Herhangi bir sanat dalını layıkıyla icar eden kişidir. Dikkatinizi çekiyorum “layıkıyla”. Bana Hülya Avşar denen bu zatın sanata ve bu ülkenin kültürüne olan bir katkısını söyleyebilecek kimse var mı? Ama ben size ahlaksızlığına ve hainliğine dair onlarca şey söyleyebilirim. Bu Hülya Avşar PKK için: “Babam dağda ölenler için ağlardı” ve “Kürtler de şehit verdi her şey karşılıklı” diyen kişi. Şehit diye nitelediği kişiler askerimizi, polisimizi ve öğretmenimizi katleden hain teröristler. Bu Hülya Avşar sanat diyerek “Berlin in Berlin” filminde kendini tatmin etme sahnesi çekecek kadar ahlak yoksunu. Bu Hülya Avşar yaptığı programlara katılan erkeklerin orasını burasını ellemekten imtina etmeyecek kadar utanmaz biri. Ve bu Hülya Avşar inancı gereği tesettüre giren kadınlara “öcü” diyecek kadar din düşmanı. Saymakla bitmez falsoları bu kadının. Hülya Avşar’ı yerden yere vurduk, vurduk da ne fayda. En iyi ihtimalle o da en iyi ihtimalle “halkı kin ve düşmanlığa teşvikten” dava açılır ve hiçbir sonuç çıkmaz. Yine aşağılanan ve örselenen inanan kesim olur. Ve yine o Hülya Avşar çıkar ileri geri konuşur, milyon dolarlık villasında oturur ve memleketin kaymağını bandıra bandıra yemeye devam eder. Ama bizde de suç var. Bu insanları izleyen, takip eden, şakşaklayan, o mevkilere getiren ve para içinde yüzdüren bizler değil miyiz? Ahlakımızı, inancımızı, aile yapımızı derinden sarsan bu bilinçli politikanın figüranlarına destek veren bizler değil miyiz? Maalesef bizleriz.

ihh 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.